Harry Potter and the Chamber of Secrets

5. srpna 2009 v 0:24 | °°*He.Rm.!o.Na*°° |  Harry Potter and the Chamber of Secrets
Popis:
V "tajemné komnatě" je divákovi blíže vysvětlena historie bradavické školy. Dozvídáme se o někdejší existenci čtyř kouzelníků stejných jmen, jako mají nyní jednotlivé koleje (tedy Nebelvír, Zmijozel, Mrzimor a Havraspár). Ti před lety kouzelnickou "univerzitu" založili.Tím, kdo do školy propašoval také onu tajemnou komnatu, byl Zmijozel. Jen jeho dědic může komnatu znovu otevřít a vypustit na svět to, co skrývá a co už kdysi nadělalo v Bradavicích pěknou paseku. A tak se taky stalo. Komnata je otevřena a ve škole začne jít o život, a to hlavně "mudlovským" studentům.

Harry Potter a tajemná komnata představuje řadu nových postav. Kromě jiných je to trochu masochistický ušatý skřítek Dobby, který slouží jedné (nejmenované) kouzelnické rodině a který sám sebe pořád za něco trestá. Právě díky němu se Harry dovtípí, že letos v Bradavicích nebude zrovna bezpečno.
Na scéně se dále objevuje nový profesor, Zlatoslav Lockhart, což je postavička jak vystřižená ze žurnálu a chlubící se svými nesčetnými vítězstvími nad zlou mocí. Ukáže se, že Zlatoslav je ale totálně nepoužitelný a schopný maximálně vyřizovat svou bohatou korespondenci s fanoušky. Jak celou lapálii s tajemnou komnatou (nebo spíš s tím, co komnata skrývá) přežije, se dozvídáme až v závěrečných titulkách.
Ve dvojce nás i nadále provázejí staré známé čarodějnické symboly. Studenti v daleko větší míře používají různá kouzla (např. "vingardium leviosa" na vznášení předmětů, "vera verto" na přeměnu zvířete v pohár nebo staré známé praktické "oculus reparo" na opravu brýlí). Studenti i nadále holdují ryze čarodějnickému sportu - famfrpálu. V tomto díle se proti Harrymu postaví nový chytač Zmizojelu - Draco Malfoy. Zatímco v jedničce při zápase Harryho zlobilo zakleté koště, tentokrát ho pronásleduje destruktivní potlouk. Scéna, v níž se Harry a Draco snaží dohonit Zlatonku a přitom jsou pronásledováni zakletým potloukem je na můj vkus až moc dlouhá. Nechybí samozřejmě roztomilé poštovní sovy, tentokrát v hlavní roli s Ronovou nešikovnou sovičkou, která neustále někde bloudí a do něčeho naráží.
Ve dvojce Harry naplno ocení svůj dar-nedar v podobě schopnosti mluvit hadím jazykem. To sice prokázal už v "kameni mudrců", kdy pustil ze ZOO obrovského hroznýše a do výběhu dostal svého bratránka, ale teprve v tomto díle může svou znalost použít pro ušlechtilejší činy. I když zpočátku je mu tato vlastnost spíš na obtíž, protože i jeho věčný sok lord Valdemort tímto jazykem mluvil…
Stejně jako v jedničce je i dvojka plná krásných vizuálních efektů, které z Harryho dělají to, čím je. Oproti mým dobrodružným kolegům z redakce je to právě to, co se mi na Harryho příbězích nejvíc líbí. Obrovská a přitom nepřekombinovaná fantazie, díky které byste se sami do Bradavic chtěli podívat. Pohyblivé schodiště, proměnlivý strop hlavního sálu bradavické školy nebo nově létající automobil či vrba mlátička.

harrypotter-world.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama