Životopis → Harry Potter+stručné popisy filmů

6. srpna 2009 v 15:02 | °°*He.Rm.!o.Na*°° |  Harry Potter-Dan Radcliffe
Jméno: Harry James Potter
Ztvárnění: Daniel Jakob Radcliffe
Záliby: famfrpál
Famfrpálový post: chytač (jako otec)
Datum narození: 31.8.
Místo narození: Godrikův Důl
Zvláštní znamení: jizva ve tvaru blesku na čele
Rodiče: Lily a James Potterovi
Manželka: Ginny Potter (Weasley)
Potomci: James & Albus & Lily


Oblíbený učitel: Remus Lupin
Oblíbený předmět: Létání
Oblíbení lidé: kamarádi Ron a Hermiona

Neoblíbený učitel: Severus Snape a Dolores Jane Umbridgeová
Neoblíbený předmět: lektvary
Neoblíbení lidé: Voldemort + všichni smrtijedi včetně Draca Malfoye

Životopis:
Když se do domu Potterových při Harryho prvních narozeninách vkrade Voldemort s cílem zabít svého "soka" a zabije Harryho matku i otce,udělá si z Harryho soka už těmi dvěma vraždami a také tím,že se mu Harryho nepodaří zabít a proto Voldemort ztratí všechnu svoji sílu.
Harry James Potter (D.Radcliffe) žil díky Albusovi Brumbálovi (M.Gambon) po 11 let u tety a stýčka Dusleyových v Zobí ulici, Kikálkově,Surrey,kam si pro něj v prvním díle přijel klíčník Hagrid (R.Coltrane),aby mu oznámil,že je kouzelník a aby mu pomohl dostat se do Bradavic.
V prvním díle se jedenáctiletý Harry setkává s Voldemortem (R.Fiennes) v těle prof. Quirella (T.Hart),protože Voldemort chce získat kámen mudrců.Ten se mu ale získat nepodaří.
V druhém díle se Harry setkává v Tajemné Komnatě s Voldemortem jako Vzpomínkou z Viteálu-deníku Toma Raddla.Voldemort chce zabít Ginny Weasleyovou (B.Wright) tím,že ji vysaje duši a tím získá tělo.Zabít ji se jí ale nepodaří,neb Harry zabodne baziliškův zub do viteálu-deníku a tím zničí viteál i s Vzpomínkou na Toma Raddla.
Ve třetím díle se Harry s Voldemortem nesetká,ale naučí se bojovat díky Remusi Lupinovi (D.Thewlis) s mozkomory a setká se s kmotrem Siriusem Blackem (G.Oldman),kterého neprávem ministr Kornelius Popletal (R.Hardy) uvěznil na 12 let v Azkabanu a tak se ho snaží Harry osvobodit a se zrádcem Peterem Petigriewem,který prodal jeho rodiče Lily a Jamese Voldemortovi.Harrymu se ale kmotra Siriuse neporaří osvobodit,tak na konci dílu Sirius odlétá od mozkomorového polibku na Klofanovi.
Ve čtvrtém díle se Harry díky Bartymu Skrkovi mladšímu dostane do Poháru Tří kouzelnických škol,(který pořádají Bradavice) jako jeden ze tří (čtyř) soutěžících.Musí sebrat vejce drakovi,se získaným vejcem vyluštit tajemství jezerních lidí a posléze přejít bludiště a sebrat jako první Ohnivý Pohár.V tom je ale ten háček.Ohnivý Pohár je přenášedlo,Harry spolu s Cerdicem Diggorym (R.Pattinson) se dostanou na hřbitov,kde je pochován otec Voldemorta a tam Červíček zabije Cedrika a následně zrodí pomocí své ruky,krve Harryho a kostí Voldemortova otce samotného Voldemorta.Harry ale již po čtvrté vyvázne živý a pomocí přenášedla se dostane zpět do Bardavic.
V pátém díle je Harry zaveden na Grimmumaldovo náměstí 13,do Siriusova domu,kde se setká se všemi členy Fénixova Řádu.Následně odjíždí do Bradavic a tam vede Brumbálovu armádu.Jelikož když se Voldemortovi nepodařilo Harryho poprvé zabít,přenesl na něj kus sebe,odštěpek své duše,takže Harry celý školní rok vidí to,co vidí Voldemort a na konci šk. roku toho Voldemort využije a nakáže své mysli,aby Harry viděl,jak Voldemort mučí na ministerstu kouzel Harryho kmotra Siriuse.Tak se tedy Harry vydá na ministerstvo,ale tam zjistí,že Voldemort tam Siriuse nemučí a nikdy nemučil.Tak tedy Harry Vyvázne popáté.(Úspěšně složí zkoužky NKÚ)
V šestém díle se Harry podívá do krámku Freda a George Weasleyových.Následně jede do Bradavic,kde mu Brumbál po celý rok ukazuje vzpomínky na Toma Raddla a prosí ho o vzpomínku od Horacia Křiklana,která se týká viteálů.Nakonec,když Harry vzpomínku získá,Brumbál objeví další viteál,a tak se s Harrym přemístí k jeskyni,kde údajný veteál je,vypije odpornou vodu v misce s viteálem a Harry ho i s "viteálem" přemístí do Prasinek,kde si kvůli visícímu znamení zla nad Bradavicemi vypůjčí košťata od madame Rosmerty a doletí na astronomickou věž,kde Brubála zabije Snape,ale Harry vyvázne bez zranení,až pod astronomickou věží zjistí,že viteál není viteálem.

VYSVĚTLIVKY:
Bradavice → škola čar a kouzel vyučující žáky od 11 let
Volemort v těle prof.Quirella → Voldemort po neúspěšném pokusu o zabití Harryho se stal "méně než duchem" ,tak tedy potřeboval lidské tělo,do kterého by mohl proniknout a ovládnout,aby žil.
Kámen mudrců → "bájná látka s úžasnými schopnostmi" dokáže proměnit každý kov v ryzí zlato a mimoto vytváří Elixír života-kdo se jej napije,stane se nesmrtelným (ale musí se pít pravidelně)
Tajemná komnata → komnata skryta v Bradavické dívčí umývárně,může jí otevřít jen hadí jazyk nebo dědic Salazara Zmijozel,žije v ní Bazilišek
Viteál → Pojmu viteál se používá k označení předmětu,do něhož jeho vlastník ukryl část své duše,duše se může rozpoltit pouze vraždou.Vlastník viteálu pak nemůže zemřít,ani tehdy,je-li její tělesná schránka napadena,či zničena,protože část duše zůstane připoutána k zemi a nepoškozená.
Bazilišek → obrovitý zelený had s jedovatými zuby,má velmi dobrý sluch a pohled do jeho očí lidi zabíjí.
Mozkomor → černé monstrum bez očí,které umí létat vzduchem a vysává z lidí všechno štěstí
Azkaban → kouzelnické vězení na ostově obklopené mořem
Mozkomorův polibek → vysátí duše z těla člověka
Klofan → bílo-šedý hipogryf (napůl kůň a napůl orel)
Pohár Tří kouzelnických škol → jednou za spoustu let se pořádá tato mimořádná soutěž.Jde o splnění tří úkolů a vítěz vyhrává 1000 galeonů.
Fénixův řád → též protiVoldemortský
Brumbálova armáda → v 5.díle učitelka obrany proti černé magii Dolores Jane Umbridgeová nezastává názoru praktických výuk,proto tedy Harry s Hermionou zosnovají plán,že všichni,kdo chtějí praktickou výuku se budou scházet v komnatě nejvyšší potřeby a Harry je bude učit obraným a jiným kouzlům
NKÚ → zkouška skládaná na konci 5. ročníku - náležitá kouzelnická urověň
Prasinky → jediná kouzelnická vesnice v Británii
Znamení Zla → Voldemortovo znamení - zelený had proplouvající zelenými ústy lebky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

What actor is the best?

Harry 6.9% (28)
Hermione 8.6% (35)
Ron 6.4% (26)
Ginny 5.2% (21)
Luna 4.9% (20)
Neville 2.9% (12)
Cho 5.4% (22)
Fred 5.9% (24)
George 4.4% (18)
Voldemort 4.2% (17)
Brumbal 3.9% (16)
Cedric 4.7% (19)
Fleur 3.7% (15)
Krum 3.2% (13)
Bellatrix 4.7% (19)
Draco 6.1% (25)
Lupin 4.4% (18)
Sirius 4.7% (19)
Severus 4.7% (19)
another of actors 5.2% (21)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama