Životopis → Severus Snape

6. srpna 2009 v 16:52 | °°*He.Rm.!o.Na*°° |  Severus Snape-Alan Rickman
Severus Snape je literární postava z románů o Harrym Potterovi spisovatelky Joanne Rowlingové. Narodil se 9. ledna 1958 nebo 1959 čarodějce Eileen Princové - Snapeové a mudlovi Thobiasovi Snapeovi, je tedy čarodějem dvojí krve.
Patnáct let byl profesorem lektvarů na bradavické Škole čar a kouzel, šestnáctý rok vyučoval obranu proti černé magii.
Je nejméně oblíbeným profesorem Harryho Pottera, ke kterému se od začátku chová s despektem a záští.
Severus Snape má sinalou pleť, studené černé oči, hákovitý nos a mastné černé vlasy po ramena. Obléká se výhradně do dlouhého černého hábitu, ve kterém připomíná "přerostlého netopýra".

Dětství a školní léta

O Snapeově dětství před příchodem do Bradavic jsou známy jen útržkovité informace: z knih vyplývá, že manželství jeho rodičů pravděpodobně nebylo příliš šťastné a že malý Severus měl enormní zájem o magii ještě předtím, než nastoupil do Bradavic - podle slov svých spolužáků znal už při svém příjezdu "více kleteb než půlka studentů sedmého ročníku". Tato informace svědčí také o jeho nadprůměrném nadání.
V Bradavicích byl zařazen do koleje Zmijozel. Byl znám svým nadšením pro černou magii a vynikal také v předmětu lektvary; jeho tehdejší učitel Horacio Křiklan ho spolu s Lily Potterovou pokládal za jednoho ze svých nejlepších studentů. Většina jeho přátel ze zmijozelské koleje se podle Siriuse Blacka později stala smrtijedy.
Mezi ním a otcem Harryho Pottera Jamesem a jeho přáteli, tzv. Poberty, panovala nesmiřitelná nenávist. Často se vzájemně napadali kletbami - přesto mu James jednou zachránil život, když upadl do smrtelné léčky nastražené Siriusem Blackem. Toto dávné nepřátelství je zřejmě jedním z důvodů nenávisti k Harrymu Potterovi.

Profesor v Bradavicích

Severus Snape se zřejmě brzy po absolvování školy (ne-li ještě na škole) přidal ke stoupencům Lorda Voldemorta smrtijedům, ale ještě před Voldemortovým pádem roku 1981 zároveň vstoupil do Fénixova řádu. Albus Brumbál, který jej přijímal, tvrdí, že Snapem otřásla blíže neurčená událost, ke které mezi smrtijedy došlo a která jej přesvědčila dát své síly do služeb dobra. Do Voldemortova pádu tedy fungoval jako dvojitý agent - které straně ovšem skutečně slouží, je až doposud nejasné.
Roku 1981, po Voldemortově pádu, byl Snape přijat jako učitel lektvarů do Bradavic a zároveň se stal ředitelem zmijozelské koleje. Přestože je nepopiratelným odborníkem na lektvary a vynikajícím kouzelníkem, jeho učební metody jsou značně problematické: svým studentům se často vysmívá a ponižuje je, viditelně nadržuje své vlastní koleji a chválí pouze své oblíbence. Zároveň rok po roce usiluje o místo učitele obrany proti černé magii, které je mu po patnáct let ředitelem Brumbálem odpíráno. Teprve poslední rok svého působení v Bradavicích toto místo získá. Na konci téhož školního roku, při napadení Bradavic smrtijedy zorganizovaném Draco Malfoyem, zabije odzbrojeného Brumbála kletbou Avada Kedavra. Pak uprchne společně se smrtijedy na neznámé místo.

wikipedia.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

What actor is the best?

Harry 6.9% (28)
Hermione 8.6% (35)
Ron 6.4% (26)
Ginny 5.2% (21)
Luna 4.9% (20)
Neville 2.9% (12)
Cho 5.4% (22)
Fred 5.9% (24)
George 4.4% (18)
Voldemort 4.2% (17)
Brumbal 3.9% (16)
Cedric 4.7% (19)
Fleur 3.7% (15)
Krum 3.2% (13)
Bellatrix 4.7% (19)
Draco 6.1% (25)
Lupin 4.4% (18)
Sirius 4.7% (19)
Severus 4.7% (19)
another of actors 5.2% (21)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama